Bağ Hırsızları Yakayı Ele Verdi « Çorum Gündemi

16 Mayıs 2022 - 17:34

Bağ Hırsızları Yakayı Ele Verdi

Çorum’da bağ ve hobi bahçelerinde yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili yakalanan 3 şahız tutuklandı.

Bağ Hırsızları Yakayı Ele Verdi
Son Güncelleme :

11 Ekim 2021 - 17:12

Çorum’da bağ ve hobi bahçelerinde yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili yakalanan 3 şahız tutuklandı.

Çorum İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, özellikle hafta sonları vatandaşların yoğun olarak kullandıkları, bağ/bahçe ve hobi evleri ile piknik/mesire alanlarında hırsızlık olayları meydana geldiği tespit edildi.

Hırsızlık olaylarının önlenmesi, vatandaşların can ve mal emniyeti ile huzur ve güven ortamının sağlanması maksadıyla, İl Jandarma Komutanlığınca kurulan özel ekipler tarafından yoğun bir çalışma yürütüldü.

Bu kapsamda; Çorum Merkez Yakuparpa köyü Kuşören Mahallesinde, 30 Eylül 2021 günü (3) vatandaşa ait evde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili yürütülen istihbarı faaliyetler ile titiz çalışmalar neticesinde, 9 Ekim 2021 günü tespit edilen (1) şüpheliye ait ev ve eklentilerinde arama yapıldı. Yapılan aramada, (4) adet av tüfeği, (6) adet bakır kazan, (2) adet bakır leğen, (1) adet bakır semaver, (2) adet bakır kova ele geçirildi.

Geçmiş dönemde Çorum İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde evden hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen (3) şüpheli yakalandı ve sevk edildikleri Adli Makamlarca tutuklanarak Cezaevine teslim edildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.