Belediyelerde Psikolojik Danışman İstihdamı İstediler « Çorum Gündemi

27 Eylül 2021 - 01:55

Belediyelerde Psikolojik Danışman İstihdamı İstediler

Türk PDR Derneği Çorum İl Temsilcisi Ahmet Ölçer ve Genel Sekreter Mesut Yıldırım Çevre Şehircilik Bakanlığı Müşaviri Zeki Gül’ü makamında ziyaret etti.

Belediyelerde Psikolojik Danışman İstihdamı İstediler
Son Güncelleme :

18 Kasım 2020 - 11:01

Türk PDR Derneği Çorum İl Temsilcisi Ahmet Ölçer ve Genel Sekreter Mesut Yıldırım Çevre Şehircilik Bakanlığı Müşaviri Zeki Gül’ü makamında ziyaret etti.

Ziyaret hakkında açıklama yapan dernek yöneticileri, halkımızın koruyucu, önleyici, geliştirici ve iyileştirici ruh sağlığı hizmetlerinden yetkin ve yeterli alan mensupları tarafından her ortamda ulaşılabilir ve ücretsiz faydalanmaları noktasında çalışmaların devam ettiği belirtildi.

“Genel Sekreterimiz Mesut Yıldırım ve Çorum İl Temsilcimiz Ahmet Ölçer Belediye kadrolarında Psikolojik Danışman İstihdamı için Haziran 2020 de belediyelere yazdığımız yazı sonrası, ilgili mevzuatta kadro tahsisine ilişkin düzenlemenin yapılması talebimizi Çevre Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğüne ilettiler” denilen açıklamada; “Rapor içeriğine ilişkin bilgilendirmede bulunduğumuz Bakanlık müşaviri sayın Zeki Gül beyefendiye ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz.
Yapılacak düzenleme sonrasında belediyeler bünyesinde farklı kadrolarda istihdam edilen meslektaşlarımızın Psikolojik Danışman Ünvanını kullanmasının önü açılacak ve ülke genelindeki tüm belediyelerde alanımız için yeni bir istihdam alanı açılmış olacaktır” ifadelerine yer verildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.