Fen Lisesine Avrupa Kalite Ödülü « Çorum Gündemi

27 Eylül 2021 - 02:15

Fen Lisesine Avrupa Kalite Ödülü

15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi Avrupa Kalite Etiketi Ödülü aldı. Okulun İngilizce Öğretmeni Selda Tarhan tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan eTwinning projeleri toplamda 5 adet ödüle layık görüldü.

Fen Lisesine Avrupa Kalite Ödülü
Son Güncelleme :

27 Kasım 2020 - 11:57

15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi Avrupa Kalite Etiketi Ödülü aldı. Okulun İngilizce Öğretmeni Selda Tarhan tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan eTwinning projeleri toplamda 5 adet ödüle layık görüldü.

3 Ulusal ve 2 Avrupa Kalite Etiketi ödülü alan projelere ödülleri 19 ve 20 Kasım tarihlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI tarafından takdim edildi.

Projeler ile ilgili bilgi veren proje koordinatörü Selda Tarhan; 21.yüzyıl becerileri içerisinde yer alan oyunla öğrenme ana hedefimizin olduğu ve hem dijital, hem de yerel oyunların derslere entegrasyonu sağlanarak, öğrencilerimizin hem içerik geliştirmelerine imkân tanıdığımız, hem de eğlenerek öğrenmelerinin yolunu açtığımız “Oyun Gezegeni “adlı projemizden Ulusal Kalite Etiketi Ödülü aldık” dedi.

“Bizim Nağıl Dünyamız “isimli projenin amacı hakkındada bilgi veren Tarhan, “ Azerbaycan ve Türkiye ortaklı öğrenciler için tasarlanan halk masallarından yola çıkarak folkloru paylaşmaktı. Dede Korkut masallarının ele alındığı uluslararası projede çeşitli Web.02 araçları üzerinde çalışmalar yapıldı ve hem Ulusal Kalite Etiketi Ödülü hem de Avrupa Kalite Etiketi Ödülü aldık” diye konuştu.

“How To Make? Projemiz, öğrencilerin günlük hayatta karşılaştıkları ürünlerin hangi malzemelerden hangi araç-gereçler kullanılarak nasıl yapıldığını, üretim yeri olarak fabrika veya atölye ortamını tanıyarak fabrikasyon işlemlerini, ürünlerin yapılış aşamalarını gözlemleyerek öğrenmelerini konu almaktaydı” diyen Tarhan “ Bu amaç doğrultusunda Ahlatcı Altın Fabrikası’na gidilerek değerli bilgiler aldık. Tüm üretim aşamaları Ahlatcı Altın Fabrikası İşletme Müdürü Rahmi Ugurol Bey tarafından anlatıldı. Aldığımız bilgilerimizi teknolojiyi ve 2023 vizyonunu projemize entegre ettik. Arnavutluk, İtalya, Romanya, Büyük Britanya, Kuzey Makedonya, Azerbaycan, Sırbistan ve Türkiye ortaklığında yapılan HOW TO MAKE?adlı projemizden Ulusal Kalite Etiketi Ödülü ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülü aldık.Erasmus ve eTwinning kapsamında projelerimiz devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Süleyman İpek’te projelerde emeği geçenlere teşekkür ettiğini, öğrencilerin ufkunu açacak projelerin devam edeceğini söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.