Genç Saadet Vatandaşa “Ekonomi Nereye Gidiyor” Diye Sordu « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 19:02

Genç Saadet Vatandaşa “Ekonomi Nereye Gidiyor” Diye Sordu

Saadet Partisi Çorum İl Gençlik Kolları tarafından Gazi Caddesi’ne konulan fikir duvarında ekonomi nereye gidiyor? sorusuna karşı vatandaşlar görüşlerini yazdı.

Genç Saadet  Vatandaşa “Ekonomi Nereye Gidiyor” Diye Sordu
Son Güncelleme :

01 Ekim 2020 - 14:02

Saadet Partisi Çorum İl Gençlik Kolları tarafından Gazi Caddesi’ne konulan fikir duvarında ekonomi nereye gidiyor? sorusuna karşı vatandaşlar görüşlerini yazdı.

Partinin Gençlik Kollarının Genel merkezi tarafından başlatılan fikir duvarı adlı çalışma kapsamında tüm il ve ilçe meydanlarında partinin gençlik kolları oluşturulan fikir duvarında vatandaşa ‘’Siz söyleyin,Ekonomi Nereye Gidiyor?’’diye sordu.

Saadet Partisi Çorum gençlik kolları tarafından ise Gazi Caddesi’ne koyulan fikir duvarına vatandaşlar ilgi gösterirken ,ekonomi nereye gidiyor? sorusuna yine vatandaşlardan farklı farklı cevaplar vererek kendi düşüncelerini aktardı.

Fikir Duvarı etkinliğine Çorumluların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Saadet Partisi Çorum İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Işık, “Bu çalışmamızın asıl amacı insanların, bir şeylerin farkına varmasını sağlamak oldu. Ki düşüncemizce öyle de oldu. Çünkü vatandaş ekonomik konularda sıkıntı çektiği için bir şeylerin yanlış gittiğini anlamış olmalı ki tepkiler çok yüksek oldu. Her geçen gün yapılan zamlar, yükselen vergiler, %45-50 civarında ÖTV zammı ve son zamanlarda daha da belirginleşen geçim sıkıntısını bugün çok daha ağır hissediyoruz. Neden mi? Bu sorunun asıl cevabını-cevaplarını ‘Fikir Duvarı’nda net bir şekilde anlıyoruz” dedi.

Son bir aydır iç politika ile ilgili siyasal tartışmalar sürdüğüne dikkat çeken Işık, “Ayasofya’nın ibadete açılması, İstanbul Sözleşmesi, Yunanistan sorunu gibi konular gündemi işgal ediyor. Ancak asıl gündemin ekonomi olması gerekir. Merkez Bankası’ndaki döviz rezervlerinin erimesiyle birlikte Türk ekonomisinde giderek artan sıkıntılı durum, Dolar, Euro ve altındaki rekor artışları gerçekleştirdi. Bu artışların rakamsal anlamı şudur: Yılbaşından bu yana Türk Lirası yüzde 24 oranında değer kaybetmiş oluyor. 2018 yılı başında (Ocak- Şubat 2018) dolar 3.75 düzeyindeydi. İki yıl sonra Ocak 2018’de dolar 5.98 düzeyini gördü. Ocak ayından bugüne, 28 Ağustos 2020’de dolar 7.83, EURO 9.10, Cumhuriyet Altını 3 bin 150 TL ve 1 gram altın 470.40 TL düzeyine yükseldi. Maalesef ki bu ekonomik yapının faturası doğrudan vatandaşın sırtına yükleniyor” diye konuştu.

“Bu süreçten en çok zarar gören yine halk oluyor” diyen Işık, “Ekonomik geleceğimizin ÇOKOMEL edebiyatından ileri gitmediğini artık çok daha iyi anlıyoruz. Şubat Ocaktan, Mart Şubattan, Nisan Marttan, hatta Mayıs Nisandan çok daha iyi olacak diye diye vardık 10. Aya. Elde ne var peki! Batık bir ekonomi… Buradan anlaşılıyor ki bu mesele parmak hesabıyla olmuyor. Öncelikle LİYAKAT sahibi olmak gerekiyor. Anlaşılan yine gerileyen, siyasilerimizin söylemiyle tersine büyüyen bir ülke haline geldik. Demek ki neymiş? LİYAKAT olmadan kazanılan, müstahak olmadan kaybedilir.Bu sebeplerden ötürü bir farkındalık oluşturarak bilincin oluşması adına biz bu ve bunun gibi konularda her zaman sahalarda olacağız. ‘Fikir Duvarı’ çalışmamızda emeği geçen başta gençlik kollarımıza ve tüm Çorumlu hemşerilerimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.