İlköğretim Haftası Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı « Çorum Gündemi

22 Mayıs 2022 - 22:36

İlköğretim Haftası Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Çorum’da coşkuyla kutlandı. Kutlama Programı, Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma töreniyle başladı.

İlköğretim Haftası Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı
Son Güncelleme :

15 Eylül 2021 - 9:13

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Çorum’da coşkuyla kutlandı. Kutlama Programı, Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma töreniyle başladı.

İl Millî Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, idari amirler, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı öğrenciler tarafından göndere çekildi. 

İlköğretim Haftası kutlama programı Ahmet Tevfik İleri Ortaokulunda düzenlenen etkinlikler ile devam etti. Programa Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, protokol üyeleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Törende konuşma yapan İl Müdürü Abdullah Kodek “Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. İlk emri “Oku” olan bir dinin mensupları olarak, Türk Eğitim sistemimiz; tüm vatandaşlarımızı, Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin, dengeli ve düzgün bir karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak  yetiştirilmesi’ görevini üstlenmiştir. İlimiz genelinde Okul Öncesine 5.544, 1.Sınıfa 7.040 öğrenci olmak üzere İlkokullarımıza 27.462, Ortaokullarımıza 26.877, Ortaöğretim kurumlarımıza 28.858 olmak üzere 443 okulumuzda, toplam 88.741 öğrencimiz ile ders başı yapmış bulunmaktayız.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK konuşmasını 2021-2022 Eğitim-öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere, velilere, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek bitirdi.

İlköğretim Haftası kutlama programı öğrencilerin şiirlerini okuması ve halk oyunları gösterisi ile devam etti.

İlköğretim Haftası kutlama programı kapsamında günün son etkinliğinde Vali Mustafa Çiftçi ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek ve protokol üyeleri Bozboğa Köyü İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldiler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.