Kompozisyon Yarışmasına İskilip Damga Vurdu « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 12:57

Kompozisyon Yarışmasına İskilip Damga Vurdu

Çorum İl Müftülüğünce ortaokul öğrencileri arası düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasındadereceye girenlere ödülleri verildi.

Kompozisyon Yarışmasına İskilip Damga Vurdu
Son Güncelleme :

14 Haziran 2019 - 8:28

Çorum İl Müftülüğünce ortaokul öğrencileri arası düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı talimatları gereğince 2019 yılı Ramazan teması olarak belirlenen “Ramazan ve İnfak” konusu çerçevesinde Çorum İl Müftülüğünce il geneli ortaokullar arası düzenlenen resim ve kompozisyon yarışması sonuçlarına İskilip okulları damga vurdu.

Yarışmada ilçelerinde dallarında ilçe 1.lerinin il değerlendirme komisyonu tarafından yapılan incelemede kompozisyon dalında İskilip Atatürk Ortaokulu öğrencisi Zeynep Yenilmez İl Birincisi olurken, resim dalında ise Erenler Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Beyza Karaca İl 2.si oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler için önce sabah İskilip İlçe Müftülüğünde ödül töreni düzenlendi. İskilip İlçe Müftüsü Nurettin İçtüzer tarafından öğrenciler ödüllendirildi. Öğleden sonra da Çorum İl Müftülüğünde düzenlenen ödül töreni İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu’nun selamlama konuşmasıyla başladı.

Yarışmada kompozisyon dalında İl 1.si olan İskilip Atatürk Ortaokulu öğrencisi Zeynep Yenilmez , resim dalında İl 2.si olan İskilipErenler Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Beyza Karaca ödüllerini aldı. Birinci olan öğrenciye yarım altın, ikinci olan öğrenciye ise çeyrek altın verildi. Tören diğer derece sahiplerinin de ödüllerini almalarıyla sona erdi.

Ödül törenine İl Müftü Yardımcıları Abdullah Pamuklu ve Adem Aygül, İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, İskilip Erenler Cumhuriyet Ortaokulu ve Erenler İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Fidan, İskilip Atatürk Ortaokulu Müdürü Süleyman Toprak, Öğretmenler, Yarışmacı öğrenciler ve diğer davetliler katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.