Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor « Çorum Gündemi

3 Aralık 2021 - 15:38

Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor

Meteoroloji 10 Bölge Müdürlüğünün son hava tahmin raporuna göre, Çorum’un da içinde bulunduğu bölge soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor.

Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor
Son Güncelleme :

23 Ekim 2021 - 14:07

Meteoroloji 10 Bölge Müdürlüğünün son hava tahmin raporuna göre, Çorum‘un da içinde bulunduğu bölge soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor.

24 Ekim 2021 Pazar günü (yarın) sabah saatlerinden itibaren bölgemiz Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.

Çorum Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının pazar gününden başlayarak kuzey ve iç kesimlerde  6 ila 10 derece düşmesi ve önümüzdeki hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyretmesi bekleniyor.

Yarından itibaren pazartesi ve salı günleri bölgemiz genelinin aralıklı yağışlı geçeceği, yağışın kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli meteorolojik hadiselerin meydana gelebileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, meteorolojinin yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri istendi.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.