TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu Kayıtları Başladı « Çorum Gündemi

31 Temmuz 2021 - 04:42

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu Kayıtları Başladı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çorum İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilecek ortaokul yaz okulu kayıtları başladı.

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu Kayıtları Başladı
Son Güncelleme :

07 Haziran 2021 - 8:03

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çorum İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilecek ortaokul yaz okulu kayıtları başladı.

Çorum’da 5 Temmuz-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ve her anlamda dolu dolu bir içeriğe sahip olan yaz okulumuzda dinî eğitim konuları ile sosyal etkinlikleri barındıran program için kayıtlar internet üzerinden başvurularak alınmaya başlandı.

10-15 yaş grubu ortaokul öğrencilerinin kayıt olabileceği program için kayıtlar 5 Temmuz gününe kadar devam edecek.

Yaz okulu hakkında bilgi veren TÜGVA Çorum İl Temsilcisi Enes Kayabaşı “Gençlerimiz başta rehberimiz Kuran-ı Kerim’in eğitimini kendi seviyelerine uygun şekilde güzel okumayı öğrenecekken, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (sav)’in hayatını da Siyer-i Nebi derslerimiz ile pekiştirecekler. Bunun yanında İlmihal ve Adabı Muaşeret derslerimiz ile çocuklarımızın maneviyat dünyalarını geliştirmeyi hedeflerken; Kişisel Gelişim, Diksiyon, Yüzme, Basketbol, Okçuluk, Kütüphane ziyaretleri, Satranç, Gezi gibi sosyal etkinlikler ile de maddi ve sosyal alandaki gelişimlerine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

“Gençlerimizin istifade edebilecekleri her alanda varız ve bu sene ortaokullu gençlerimizle unutulmaz bir yaz geçirmeyi hedefliyoruz” diyen Kayabaşı, “Spor dersleri ile psikomotor(bedensel) gelişim, teorik derslerle bilişsel gelişim , dini derslerle değerler eğitimi kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yaz Okulunun 5 Temmuz’da eğitime başlayacağını açıklayan Kayabaşı, eğitim müfredatı içeriğinin oldukça zengin olduğunu ve programda ayrıca seminerler ile öğrencilerin kişisel gelişimleri üzerine de çalışmalar yapılacağı ve düzenlenecek çeşitli  bilgi yarışmaları ile de öğrencilerimizin sürpriz hediyeler kazanabileceğini vurguladı.

Öğrencileri spor derslerinden atölye çalışmalarına , dini derslerden eğlenceli yarışmalara kadar pek çok sürprizle karşılaşacakları bir yaz okulunun beklediğine vurgu yapan Kayabaşı, “Ayrıca “formatı gereği içerisinde yüce kitabımız Kuran-ı Kerimi okumayı ve anlamayı öğreten, Peygamberimizin örnek hayatı ile gençlerin gönül dünyalarına dokunmayı hedeflediğimiz, ayrıca öğrenirken eğlenebilecekleri bir program ile yaza giriş yapıyoruz. 6 hafta sürecek, eğlencenin ve bilginin adresi TÜGVA Yaz Okulumuza tüm ortaokullu öğrenci kardeşlerimizi davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.