Ya Karabağ, Ya Ölüm Başka Yolu Yok! « Çorum Gündemi

27 Eylül 2021 - 01:26

Ya Karabağ, Ya Ölüm Başka Yolu Yok!

Türk Büro-Sen Çorum Şube Başkanı Sami Çam, 27 Eylül 2020 tarihinde Ermenilerin Azerbaycan topraklarına yaptıkları saldırıyı kınamak ve Azerbaycan’a destek vermek amacıyla basın açıklamasında bulundu.

Ya Karabağ, Ya Ölüm Başka Yolu Yok!
Son Güncelleme :

05 Ekim 2020 - 14:58

Türk Büro-Sen Çorum Şube Başkanı Sami Çam, 27 Eylül 2020 tarihinde Ermenilerin Azerbaycan topraklarına yaptıkları saldırıyı kınamak ve Azerbaycan’a destek vermek amacıyla basın açıklamasında bulundu.

Geçmişte yaşanan tüm ayrımcılıkların hala hafızalarda yer ettiğini kaydeden Çam, Azerbaycan’a yapılan saldırının karşısında olduklarını ve Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını söyledi.

Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını ifade eden Çam, “ya Karabağ ya Ölüm başka yolu yok” dedi.

“Türkiye’nin Kızıl Elma’sı bugün için Karabağ’dır” diyen şube başkanı Sami Çam, Türk Büro- SEN mensupları olarak Azerbaycan’ın yanında olduklarını göstermek için binalarına Türk ve Azerbaycan bayrakları asacaklarını belirtti.

“Biz Türk Milleti ve Devleti olarak, geçmişte ayrılıkçı Ermeniler tarafından yapılanları hiç unutmadık ve unutmayacağız” diyen Sami Çam, “1.dünya savaşı yıllarında Erzurum’da, Van ‘ da, Ağrı ‘da, Muş’ta ve hatta Adana da yaptığı katliamlar daha dün gibi Türk milletinin hafızasındadır. ASALA terör örgütünün dünyanın çeşitli yerlerinde diplomatlarımızı ve sivil vatandaşlarımızı nasıl katlettiğini biz hiç unutmadık. 90’lı yılların başında Ağdam ’da ve Hocalı’ da yapılan soykırımları benliğimize kazıdık. Ayrılıkçı, katil Ermenilerin yaptığı zulümleri, dünya bilmese de, görmezden gelse de biz dünde çok iyi biliyorduk, bugün de çok iyi biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

KARDEŞ AZERBAYCAN YALNIZ DEĞİLDİR
Çam, “Geçmişte yapılan ve bugün de Azerbaycan’da yapılmaya devam eden vahşet ve katliamlar, bize sadece Türk’ün, Türk’ten başka dostu olmadığını bir kez daha hatırlamamıza vesile olmuştur. Bugün de Türk’ün başına bir hal gelse yine bize bizden başka dost olmadığı bilinmesi lazım. Karabağ’da olan savaş Azerbaycan için ne anlam ifade ediyorsa Türkiye Cumhuriyeti içinde aynı anlam ifade etmektedir. Kardeş Azerbaycan yalnız olmadığını Türk Devleti dünyaya bir kez daha beyan etmiştir. Neticede ya Karabağ ya ölüm başka yolu yoktur denilmiştir. Geçmişte, Enver Paşa’nın talimatıyla, kardeşi Nuri Paşa komutasında ki “Kafkas İslam Ordusu” nasıl Bakü’yü Ermenilerden ve Bolşeviklerden kurtarıp, bağımsızlığını ilan edip, şanlı Azerbaycan Bayrağını göndere çektiyse, Mehmed Emin Resulzade’nin deyişiyle “bir kere yükselen bayrak, bir daha inmeyecektir
Bugün Türk milleti düne göre daha güçlüdür. Dolayısıyla hem Türkiye Cumhuriyeti, hem Azerbaycan hiçbir düşmana aman vermeyecek kadar güçlüdür. Tek Millet, İki Devlet anlayışı bugün gelinen noktada çok daha büyük bir anlam ifade etmektedir. Türk milletinin Kızıl Elması bugün için Karabağ ’dır. Hepinizin malumu olduğu üzere, Ermenistan, uluslararası hukuku hiçe sayarak 30 yılı aşkın bir süredir Karabağ’da işgalci olarak bulunmaktadır. Bu yetmezmiş gibi yine uluslararası hukuku hiçe sayarak yine Azerbaycan topraklarına saldırmış ve bu saldırılarına yenilerini eklemeye devam etmiştir. Diğer taraftan Türkiye’miz Suriye, Doğu Akdeniz, Libya başta olmak üzere dört bir yandan kuşatma altına alınmaya çalışılmaktadır. Söz konusu kuşatmalar, yine geçmişte olduğu gibi bugün de Türk Milleti tarafından bertaraf edilecektir. Bunun için içerde ve dışarda Türk Devletinin ve Milletinin bakası adına bir olacağız iri olacağız diri olacağız kardeş olacağız büyüyüp Turan olacağız” açıklamalarında bulundu.

“TANRI TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN”
“Bizler Türk Büro-Sen mensupları olarak yüreğimizle Kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğumuzun nişanesi olarak Bu şanlı büyük Türk Bayraklarını huzurlarınızda binamıza asıyoruz” diyen Sami Çam, Ancak şunun da bilinmesini isteriz ki, bütün Türk Devletlerinin bayrakları, her bir mensubumuzun gönlünde daima dalgalanacak, bu şuur nesilden nesile aktarılacaktır. Bu vesile ile dâhilde ve hariçte, bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de hayırlı ve uzun ömürler diliyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.