“Yeni Bir Tarih Yazıyoruz” « Çorum Gündemi

4 Aralık 2021 - 07:16

“Yeni Bir Tarih Yazıyoruz”

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, 2002 yılında AK Parti’nin toplumun beklentilerine karşılık verecek reformist vizyonla ve programla kurulduğunu belirterek, ancak zaman içinde AK Parti yöneticilerinin bireysel tercihlerinin devlet aklının önüne geçmesiyle ortak aklın kaybolduğunu söyledi.

“Yeni Bir Tarih Yazıyoruz”
Son Güncelleme :

25 Ocak 2021 - 9:09

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, 2002 yılında AK Parti’nin toplumun beklentilerine karşılık verecek reformist vizyonla ve programla kurulduğunu belirterek, ancak zaman içinde AK Parti yöneticilerinin bireysel tercihlerinin devlet aklının önüne geçmesiyle ortak aklın kaybolduğunu söyledi.

Siyaset ve siyaset kurumlarının her şeyin hızla değiştiği günümüz dünyasında hızlı bir değişim ve dönüşümde payını aldığını belirten Vargeloğlu, “1960 ihtilalinden sonra, Türkiye’de siyaset genel olarak merkez-sağ veya merkez-sola indirgenmiş, inişli ve çıkışlı bir seyirle 28 Şubatın zinde güçlerinin vesayet ortamında 2000’lı yıllara gelindi” dedi.

2002 yılında Ülkenin her yönüyle bir kalkınma hamlesini başlattığını hatırlatan Vargeloğlu, “2002 yılında AK PARTİ toplumun beklentilerine karşılık verecek reformist vizyonla ve programla kuruldu. Ancak zaman içinde AK Parti’de yöneticilerin bireysel tercihlerinin devlet aklının önüne geçmesiyle ortak akıl kayboldu, yönetimde ehliyet ve liyakat gözetilmedi, hak, hukuk, adalet kavramları unutuldu, kuruluş ilkelerinde hızla uzaklaşıldı” diye konuştu.

Yeni kuşak, iktidarın ayrıştırıcı, güven vermeyen, çatışmacı politikalarına artık inanmadığının altını çizen Vargeloğlu, “AK PARTİ artık telafisi ve dönüşü olmayan bir evrilme yaşıyor. Siyasetin daraltılmış çıkmaz sokağında, yönetimde söz sahibi ittifak açısından yolun sonu gözükmüştür” şeklinde konuştu.

YENİ DÖNEM DEVA DÖNEMİ
Yeni dönemim DEVA dönemi olduğunu iddia eden Vargeloğlu, “DEVA PARTİSİ siyaseten son yılların yaşanmışlıklarının acı tecrübesiyle, milletimizin ısrarlı talebi ve davetiyle kuruldu. DEVA PARTİSİ, alternatif söylemleri olan, umut aşılayan, inandırıcı olan, insanlarımıza dokunan, yanlarında olan, gönüllerde yer bulan, sürekli iletişim kanallarını kullanan, defansta kalmayan merkezi ana akım siyaset yapan ve iktidara yürüyen bir partidir” dedi.

YENİ BİR TARİH YAZMAK ADINA…
Deva Partisi’nin yeni bir tarih yazacağına vurgu yapan Vargeloğlu, yaptığı yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü;

“ Milli mücadele ruhuyla, hayatın bütün sorunlu alanların da toplumsal talebi karşılayacak, gücünü milletinin irfanından alan, çağın ihtiyaçlarına cevap verecek,yeni bir konsept,yeni bir dönüşüm projesiyle, yeni bir tarih yazan kadro hareketidir.

Korku ikliminde umutları tükenmiş, gelecekle ilgili endişeli, kaygılı bir halka, özgürlükçü ümit siyasetiyle herkesi kucaklayan,hayatın tüm sorunlu alanlarında kapsayıcı, sahici çözümler üreten, güven telkin eden, aldanmayan, aldatmayan, tüm bunları katılımcı bir anlayışla çözmeyi benimseyen duyarlılıkla dertlerine Deva olmaya namzettir.

Devletin tüm imkânlarını ellerinde tutanlar, her eylemlerini, güçlü iletişim imkânlarıyla, sosyal hayatı felç eden kirli bilgilerle, halka ulaştırılmasının avantajlarını, parmaklarını halkın gözüne sokarak kullanmaya, aldatmaya, yanıltmaya çalıştılar.

Geldiğimiz nokta itibariyle ekonomik zorluklarla boğuşan halkımız; ülke gerçekleriyle uyumlu üretimle birlikte, adil bir istihdam sağlayacak, adalet, özgürlük, demokrasi ve eşitlik gibi ilkeleri gerçekten uygulayacak DEVA Partisi’nin yazacağı yeni tarihi ile buluşacaktır.

Bu arzu yakın zamanda mutlaka karşılık bulacak ve acımasız düzenin sancıları son bulacaktır”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.