Yeni Rektör Kuzey Kampüsünü İnceledi « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 13:52

Yeni Rektör Kuzey Kampüsünü İnceledi

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Kuzey Kampüsününde yer alan birimleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Yeni Rektör Kuzey Kampüsünü İnceledi
Son Güncelleme :

06 Haziran 2019 - 10:01

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Kuzey Kampüsününde yer alan birimleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Yapılan ziyaretlerde Genel Sekreter Erdal Kanık, Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Hasan Baylavlı ile Üniversite teknik heyeti hazır bulundu.

İlk Ziyaretini HÜBTUAM’a Gerçekleştirdi

Rektör Prof. Dr. Öztürk, Kuzey Kampüsünde ilk olarak Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama Araştırma Merkezi (HÜBTUAM)’ni ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında HÜBTUAM bünyesinde bulunan laboratuvarları gezerek bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, ülkelerin gelişmişlik seviyelerinin belirlenmesinde sahip oldukları teknoloji, ürettikleri bilim ve yaptıkları araştırma-geliştirme çalışmalarının büyük önem arz ettiğini ifade ederek kalkınmada önemli bir rol oynayan nitelikli ve katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesine dikkat çekti.

Rektör Prof. Dr. Öztürk, konuşmasının devamında “Hitit Üniversitesi olarak omuz omuza vererek, taş üstüne taş koyarak güçlü Türkiyemiz için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen 2023 vizyonu doğrultusunda olmak üzere ülkemizin daha da gelişmesi ve büyümesi adına tüm altyapımız ve imkanlarımızla tüm gayretimizle çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, HÜBTUAM ziyareti sonrasında Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezimize kısa ziyaretler gerçekleştirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.