İyilik Melekleri İş Başında « Çorum Gündemi

20 Nisan 2021 - 22:50

İyilik Melekleri İş Başında

Çorum Şehit Osman Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ulusal ve uluslarası düzeyde yaptığı projelerle farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

İyilik Melekleri İş Başında
Son Güncelleme :

09 Aralık 2020 - 11:43

Çorum Şehit Osman Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ulusal ve uluslarası düzeyde yaptığı projelerle farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

Türkiye’den 5 ortak okulla eş zamanlı olarak yürütülen Çorum il koordinatörlüğünü Şehit Osman Arslan Kız AİHL Matematik öğretmeni Çağlar Aktürk’ün yaptığı “Mutlu Et, Örnek Ol!” eTwinning projesi okul bünyesinde çeşitli etkinliklerle yürütülmektedir.

Değerler eğitimi kapsamında. ”Hayır işlerinde yarışınız” ayetlerinden yola çıkılarak oluşturulan proje ile birlikte sosyal hayatta toplumu ayakta tutan temel unsurlardan biri olan ve toplumumuzda maalesef gitgide yok olmakta olan iyilik yapma duygusunu örnek davranışlar gerçekleştirerek çevremizdekilere hatırlatmak, paylaşma ve dayanışmayla çevremizdekiler mutlu edilmesi hedeflenmiştir.

Projede yer alan öğrenciler “İyilik Meleğim Her Yerde” gibi birçok etkinliğe katılmaktadır. Yapılan çalışmalarla birlikte; küçük iyiliklerin birleşince nasıl büyüdüğü, iyilik kavramı topluma hatırlatarak yalnızca kendimiz için değil başkaları içinde bir şeyler yaptıkça onların mutluluğuyla özgüven artırılması amaçlar arasındadır. Ayrıca öğrencilere hayvan ve doğa sevgisi aşılanacak, toplumuzda yeterli seviyede olmayan kitap okuma alışkanlığı sağlanarak toplumu beraber paylaştığımız bireylere de örnek olunacaktır.

2020 yılı içinde farklı bir projede hem Ulusal Kalite Etiketi hem de Avrupa Kalite Etiketi ödüllerini aldıklarını belirten proje koordinatörü Çağlar Aktürk, bu sene de ulusal ve uluslarası düzeyde yaptığımız projelerle başarılı çalışmalar yaparak, ilimizin ve öğrencilerimizin gelişmesine katkı sağlamayı istediklerini belirtti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.