“Kötü Söz Söyleme Küstahlığını Hiç Kimse Gösteremez” « Çorum Gündemi

16 Mayıs 2022 - 19:17

“Kötü Söz Söyleme Küstahlığını Hiç Kimse Gösteremez”

Çorum Şehit Aileleri ve Vazife Malulleri Derneği Başkanı Adem Mert İYİ Parti Grup Başkanvekili Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Şehit abisine küfür etmesine sert tepki gösterdi.

“Kötü Söz Söyleme Küstahlığını Hiç Kimse Gösteremez”
Son Güncelleme :

08 Kasım 2021 - 16:38

Çorum Şehit Aileleri ve Vazife Malulleri Derneği Başkanı Adem Mert İYİ Parti Grup Başkanvekili Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Şehit abisine küfür etmesine sert tepki gösterdi.

Çorum Şehit Aileleri ve Vazife Malulleri Derneği Başkanı Adem Mert yaptığı yazılı açıklamada dernek olarak tüm şehit ailelerinin yanında olduklarını söyledi.

İyi Parti Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın istifa etmesini isteyen Mert, “Hiç kimse şunu unutmasın ki şehit aileleri tüm siyasi partilerin üzerinde olup, şehitlerimizin bizlere emanetidir. Bizler Şehit yakını ve Gaziler olarak duymuş olduğumuz rahatsızlığı ifade etmek maksadıyla; İyi Parti Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Şehit yakınının kız kardeşine iğrenç bir şekilde küfür etmiştir. Siz bir siyasi partinin temsilcisisiniz eleştirilebilirsiniz, o acıyla insanlar size tepki gösterebilir bunların hiçbiri size şehit yakınına ağza alınmayacak ağır küfürler etme hakkı vermez” dedi.

Bu vatan ve bayrak uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerin emanetlerine kimsenin hakaret etmek hakkının olmadığını belirten Mert, şehit yakınlarına kötü söz söyleme küstahlığını hiç kimsenin gösteremeyeceğini ifade etti.

“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birer ferdi olarak vatan, bayrak ve bizler için en önemli değerimiz olan namusumuz için her zaman şehit olmaya hazırız” diyen Mert açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Şehit ailemize küfür eden, hakaret eden ve hatta darp eden kişi ve kişiler hakkında Yüce Türk Yargısının gereğini yapacağından hiç şüphemiz yoktur. Lütfü Türkkan’ı bu hareketi ve hakaretinden dolayı kınıyoruz. Bir özürle geçiştirilmeyecek bu olay sonrası Türkkan’ı istifaya davet ediyoruz. Bir kere daha bilinmesini isteriz ki başta konunun muhatabı şehit ailemiz olmak üzere tüm şehit ailelerimizin her zaman yanındayız.” Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur” şeklinde ifadelerde bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.