Sarı, 467 Okulu Ziyaret Etti « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 19:54

Sarı, 467 Okulu Ziyaret Etti

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, okul ziyaretleri kapsamında ilde bulunan tüm okulları ziyaret etti.

Sarı, 467 Okulu Ziyaret Etti
Son Güncelleme :

06 Kasım 2020 - 9:47

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, okul ziyaretleri kapsamında ilde bulunan tüm okulları ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürü Sarı, okul ziyaretleri kapsamında Sungurlu ilçesinde, Beşkız Köyü İlkokulu, Çiçekli Köyü İlkokulu, Küçük İncesu Köyü İlkokulu, Sungurlu Özel Dünya Sağlık Koleji ile Sungurlu Özel Tek Seçenek Anadolu Lisesi okullarımıza ziyaret gerçekleştirdi.

Okullarda öğrencilerin derslerine katılarak, birçok faaliyette bulunan Sarı ” Göreve başladığımız 11 Aralık 2019′ dan bugüne kadar öğretmen ve öğrencilerimizi ziyaret ederek hepsine ulaşmayı amaç edindik. İlk ziyaretimize Şirinler Özel Eğitim Uygulama Anaokulunda başlayıp, son okul olarak da Sungurlu’nun Çiçekli Köyü İlkokulunu ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerimiz ile bir araya gelmiş olduk” dedi.

Merkezde 172, Alaca’da 37, Bayat’ta 23, Boğazkale’de 6, Dodurga’da 10, İskilip’ te 36, Kargı’da 15, Laçin’de 9, Mecitözü’nde 21, Oğuzlar’da 8,Ortaköy’de 9, Osmancık’ta 52, Sungurlu’da 62 ve Uğurludağ’ da 7 okul olmak üzere toplamda 467 okula ziyaret gerçekleştirdiklerini hatırlatan Sarı, “Gidilmedik okul, selam vermediğimiz öğretmen, gözlerinde umut ışığı görmediğimiz öğrencilerimiz kalmadı” diye konuştu.

Çocukları, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, sağlıklı, disiplinli, çalışkan, dürüst, kendine güvenen, inançlı, yürekli, milli dayanışma ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduklarının bilinci içerisinde bulunduklarına işaret eden Sarı, “İnşallah tüm personellerimiz ve paydaşlarımız ile eğitimde söz sahibi olan bir kent olarak daha iyi seviyelere geleceğiz. Tüm öğretmen, idareci, personelimiz ve eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum ” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.