“İmam Hatipler Topluma Örnek ve Önder Olacak Bireyler Yetiştirir” « Çorum Gündemi

27 Eylül 2021 - 02:03

“İmam Hatipler Topluma Örnek ve Önder Olacak Bireyler Yetiştirir”

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı İmam Hatip Okullarının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“İmam Hatipler Topluma Örnek ve Önder Olacak Bireyler Yetiştirir”
Son Güncelleme :

20 Ekim 2020 - 8:16

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı İmam Hatip Okullarının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

İmam Hatip Okullarının milli birlik ve beraberliğin, geleceğin teminatı olduğunu belirten Sarı, “Milletimizin uygarlık yarışında ileri gitmesi için toplumumuzun sadece maddi değerleri değil, milli ve manevi değerlerine de sahip çıkarak bu değerlerle gençliğimizi yetiştirerek, geleceğe ümitle, heyecanla bakmamız gerekiyor. Bu konuda İmam Hatip gençliği dün olduğu gibi bugün de ülkemizi daha güzel yarınlara taşıma hususunda, inşallah lokomotif görevini üstlenecek, bu önemli milli görevde en ileride en önde bayraktar olarak yerini alacaktır” dedi.

“İmam Hatip Okulları, hem mesleki eğitim veren hem de öğrencileri yüksek öğretime hazırlayan kurumlar olup öğrencilerine hem dini hem de dünyayı öğretmektedir” diyen Sarı mesajında şunları söyledi; “Bu yönüyle, dini duyarlılığı elden bırakmayarak dünya hayatını başarmak, hem hakikate en uygun olanı hem de en temel insan hakkını insanlara sunma özelliğine sahiptir.

İmam Hatip demek yalnızca bir okul değil, ahlakın ve bilginin pekiştiği yerdir. Topluma örnek olacak, önder olacak bireylerin yetiştiği yerdir. Dinimizi iyi öğreneceğiz, okuyacağız ve her şeyin doğrusuna yöneleceğiz. 15 Temmuz’da gördük. Dini kullanarak kandırdıkları, beyinlerini yıkadıkları insanları düşman ettiler bizlere. Ama bu nesil o zaman dik durdu.

Ülkemize bu güzide eğitim yuvalarını kazandırmaya vesile olan Adnan Menderes, Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri ve İmam Hatip Lisesinin ilk müdürü Mahmut Celalettin Ökten’i dualarla anıyoruz, Allah onlardan razı olsun. İmam Hatip Okullarının kurulmasında emeği geçen herkesten Rabbim razı olsun. Vefat edenlere rahmet, hayatta olanlara da sağlıklar ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.