Yesevi Yardım Hareketi Çorum’da Kuruldu « Çorum Gündemi

31 Temmuz 2021 - 05:31

Yesevi Yardım Hareketi Çorum’da Kuruldu

Yesevi Yardım Hareketi Çorum İl Temsilciliği kuruldu. İl Temsilciliğinde de Fatih Yücel görevlendirildi.

Yesevi Yardım Hareketi Çorum’da Kuruldu
Son Güncelleme :

08 Nisan 2021 - 12:23

Yesevi Yardım Hareketi Çorum İl Temsilciliği kuruldu. İl Temsilciliğinde de Fatih Yücel görevlendirildi. 

Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi’nin ideallerini kendine ülkü edinen bir grup gönüllü tarafından 2012 yılında Kayseri’de çalışmalarına başlayan dernek, Türkiye’nin her bir bölgesinden gönüllülerin desteği ile Asya’dan Balkanlar’a, Ortadoğu’dan Afrika’ya kadar dünyanın farklı bölgelerinde önemli ihtiyaçlara cevap veriyor.

Savaş, işgal ve doğal afetler sonucu mağdur olmuş kişilere, yerlerinden edilmiş ve mülteci konumuna düşmüş ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı, ayni ve nakdi yardımların yanı sıra hedef alınan bölgelerde sürekliliği olan projeler ile bölge halklarının refahını yükseltmeyi amaçladıklarını belirten Yesevi Yardım Hareketi Çorum İl Temsilcisi Fatih Yücel, “Kültürel misyonu yanında dil, din, ırk, mezhep ayrımı gözetmeden ihtiyaç halinde sıkıntıları gidermek Yesevî Yardım Hareketi’nin misyonu arasında yer almaktadır. Özetle; Yesevî Yardım Hareketi’nin ve gönüllülerinin asıl gayesi rızay-ı İlâhî’ye mazhar olabilmektir.” dedi.

Vatanına, bayrağına, devletine ve milletine aidiyet besleyen herkesin bu harekete gönüllü olabileceğini ifade eden Yücel, Yesevi Yardım Hareketi’nin; insani yardımlar, sağlık alanında yardımlar, eğitim ve arama-kurtarma olmak üzere dört ana başlıkta yardım yaptığını açıkladı.

Yücel, “Yesevî Yardım Hareketi, Türkiye ve faaliyet yaptığı ülkelerde özellikle Ramazan ayında, iaşe paketleri şeklinde ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır. Bugüne kadar Makedonya, Kosova, Suriye, Arakan, Bangladeş ve Yemen’de binlerce kişiye ulaşılmıştır. İçeriğinde yağ, un, bakliyat, tuz, şeker vb. malzemelerin bulundugu gıda kolilerini 3 kıtada bulunan mazlum kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Yesevi Yardım Hareketi, her geçen gün artan gönüllü ve bağışçılarının katkıları ile daha fazla ülkede, daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflemektedir.” dedi. 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.