Cadde Cadde, Sokak Sokak Temizliğe Devam « Çorum Gündemi

22 Mayıs 2022 - 23:00

Cadde Cadde, Sokak Sokak Temizliğe Devam

Çorum Belediyesi yollarda ve yaya kaldırımlarında tuzlu kum kalıntılarını temizlemeye devam ediyor.

Cadde Cadde, Sokak Sokak Temizliğe Devam
Son Güncelleme :

16 Şubat 2022 - 18:25

Çorum Belediyesi yollarda ve yaya kaldırımlarında tuzlu kum kalıntılarını temizlemeye devam ediyor.

Belediye ekipleri cadde cadde, sokak sokak hummalı bir çalışma yürütüyor.

Son yılların en yoğun kar yağışının yaşandığı Çorum’da, karla mücadele çalışmaları ile takdir toplayan Çorum Belediyesi, karların erimesiyle birlikte aynı tempoyla çalışmaya devam ediyor.

Ekipler bu defa karla mücadele çalışmaları kapsamında buzlanmayı önlemek için yola serpilen tuzlu kum kalıntılarının temizliğini yapıyor.  Şehrin genelinde çalışma başlatan Çorum Belediyesi ekipleri, cadde cadde, sokak sokak temizliğe devam ediyor.

Çalışmalar sırasında zabıta trafik ekipleri de anons yaparak park halindeki araçların kaldırılmasını sağlarken temizlik ekipleri de yolları ve yaya kaldırımlarını tazyikli su ile yıkamayı sürdürüyor.

Varinli Caddesi ve Cemilbey Caddesi’nde devam eden temizlik çalışmalarını inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, karla mücadelede olduğu gibi temizlik çalışmalarına da gece gündüz demeden aralıksız olarak devam ettiklerini söyledi. Girilmedik sokak ve cadde bırakmadan tuzlu kum kalıntılarının tamamen temizleneceğini ifade eden Yağbat, “Yoğun bir tempoyla çalışan belediye ekiplerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan da temizlik çalışmalarının yapıldığı bölgelerde, yol kenarına park ettikleri araçları bir süreliğine kaldırarak ekiplerimize yardımcı olmalarını rica ediyorum.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.